Flalingo
English for Kids

Çocuklar İçin En Doğru İngilizce Öğretmeni

Flalingo 04.06.2024

Çocuklar için İngilizce öğretmeni arayışında olan ebeveynlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, çocuklarını emanet ettikleri öğretmenleri doğru seçmektir. Bu noktada, ebeveynlerin hem online ders ile çocuklarının konuşarak İngilizce öğrenmelerini istemesi hem de profesyonel öğretmenlerin gözetimini talep etmesi oldukça makul bir beklenti. Bu yüzden, Flalingo ailesi olarak, ebeveynlerin taleplerine kulak verdik. Çocuklar için en doğru İngilizce öğrenme yollarını profesyonel öğretmenler ile bir araya getirdik. Böylece, çocuğunuzun İngilizce eğitimine başlaması için sizleri Flalingo’ya davet ediyoruz. Ya da öncelikle, çocuklar İngilizce öğrenirken Flalingo’nun öğretmenlerini farklı kılan özelliklerini detaylı inceleyebilirsiniz.

Çocuklar için Profesyonel İngilizce Öğretmeni

Bilinçli aileler, çocuklarının gelecek planlarına küçük yaşlardan itibaren destek olmak için çeşitli yolları araştırıyorlar. Çocuk gelişimi pastasındaki en büyük dilim, erken yaşlarda İngilizce öğrenmeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada, İngilizceyi öğrenmesi için konuşma pratiğini yapmak zorunda olduğunu düşünen ebeveynlerin sayısı oldukça fazla. Öte yandan, benim çocuğum küçük yaşlarına rağmen sistemli bir İngilizce eğitimi almaya başlasın, sonradan sorun yaşamasın diye düşünenler de olabiliyor. Flalingo Kids, bu konuda profesyonellerle birlikte çalışıyoruz. Böylece, hem konuşarak İngilizce öğrenecekleri hem de bunu eğitimli öğretmenler ve müfredat üzerinden yapıyoruz. Böylece, Flalingo’yu ayıran bu özelliklerle, çocuğunuz İngilizce öğrendiğinde kendini en doğru şekilde ifade edecek. Buyrun detaylı olarak, Flalingo Kids öğretmenlerinin nasıl ders işlediğine bakalım. 

Uzman Öğretmenler ile Çocuğunuz Güvenli İngilizce Öğreniyor

Çocuklarınızın online bir sistem üzerinden İngilizce öğrenmesi için eğitimsiz öğretmenlerin kontrolünden ekran başında tutmak pek güvenilir bir yöntem değildir. Biz Flalingo ailesi olarak, pedagojik eğitim almış profesyonel öğretmenler ile çocuklarınızı iletişime geçmesini öneririz. Çünkü, her şeyden önemlisi onların güvenliği! O halde İngilizce öğrenecek diye, bu noktada özensiz davranmak doğru olmaz. 

Bu yüzden Flalingo, çocuklarınız ile sağlıklı iletişim kurmak için özel olarak eğitim almış öğretmenler ile çalışmayı bir zorunluluk olarak görüyor. Ayrıca, çocukların internet üzerinden öylesine insanlar ile İngilizce konuşarak kendini ifade etmeye çalışmasından daha etkili bir yöntem geliştirildi. Bu yöntem ise çocuklarınızın birebir derslere sürekli aynı öğretmen ile devam etmesi olacaktır. Böylece, çocuklar hem gelişigüzel olmadan İngilizce öğreniyor hem de eğitimli öğretmenlerin kurduğu bağ ile kendilerini geliştirirken güvende hissediyor. Bununla birlikte, çocuğunuzun gelişim sürecinin uzman bir öğretmen tarafından izleniyor olması gelişim süreçleri açısından oldukça önemli.

Flalingo Kids ve Öğretmenleri ile Tanışın

Çocuğunuz Flalingo Kids İle tanıştıktan sonra birebir derslerde onun kendini ifade etme konusunda ne kadar özgüvenli olduğunu görme şansınız olacak.Örneğin, bazı çocuklar içine kapanık olduğu için güvenli alanından çıkmaktan korkar. Mesela, İngilizce’ye hevesli olduğu için kendi kendine şarkılar söylerken, birebir derslerde bir yabancıyla konuşurken tutukluk yaşayabilir. Böyle anlarda, eğitimli bir öğretmen, çocuğunuz ile nasıl iletişime geçeceğini bilir. Böylece, en doğru yöntem ile çocuğunuz özgüven kazanmasını ve kendi başınayken sahip olduğu özgüveni kaybetmesini engeller.

Bu noktada bilinçli ebeveynler olarak eğitimli öğretmenin ne kadar mühim olduğunu anlayabildiğinizi biliyoruz. Bu yüzden, sizleri işinde tamamen profesyonel olan öğretmenlerimizi incelemek için Flalingo Kids’e kayıt olmaya davet ediyoruz. 

Flalingo Kids Öğretmenleri ile 4-12 Yaş Arası İngilizce Eğitimi

Çocukların, İngilizceyi konuşarak öğrenmesi oldukça etkili bir yöntem olarak kendini gösteriyor. Bu yüzden okul öncesi çocuklar için farklı yöntemleri kullanan İngilizce öğretmenlerimiz, Okul sonrası için daha farklı teknikleri kullanmanın doğru olduğuna inanıyor. Nedenlerine daha detaylı bakmak isterseniz bu bölümün altında bulabilirsiniz. 

Okul Öncesi İngilizce Öğretmenleri 

Okul öncesi çocuklar için temel olan fikir, tıpkı anadili öğrendikleri gibi ikindi dili öğrenmelerini kolaylaştırmak. Yani, yazma ve okuma bilmeden önce, çocukların dilin yapısını zihinsel olarak algılayabileceği bir alan açıyor. Böylece, Flalingo’nun profesyonel öğretmenleri çocuklar ile konuşarak alıştırmalar yapıyor. Onların temel sesleri, kelimeleri öğrenmeleri için ders içerikleri hazırlıyorlar. Dolayısıyla, çocuklar kendilerini anadili İngilizce gibi ifade edebilecekleri birebir dersler yapma şansına sahip. 

Bu yöntem ile İngilizce öğrendiklerinde doğal ve akıcı olarak kendilerini ifade etmelerinin kolaylaştığı gözlemlendi. Böylece, gelecekte İngilizce’yi farklı yollardan öğrenmek için harcayacağı çabayı başka bir dile gösterebilir. Yani, çocuklarınız için bugünden alacağınız bu karar ile onu akranları arasında bir sıfır öne geçirmiş olursunuz. Kaldı ki, bu yaşlarda İngilizce öğrenen çocukların sayısı oldukça arttığı için, gelecekte akranları arasında geride olmasını istemezsiniz. İşte, bu noktada İngilizce eğitimine ne kadar erken başlamaya karar verirseniz hem kendinize hem de çocuğunuza bu sistema alışmak için zaman vermiş olursunuz.

Okul Sonrası İngilizce Öğretmenleri

Okul sonrası için önemli olan noktalar biraz daha farklılık gösteriyor. Öğretmenin ders işleme hızı, çocuğun kendini rahat hissetmesi gibi pek çok faktöre bağlı olarak öğretmen seçimi yapmalısınız. Ancak bu dönem için de öğretmenlerin eğitimli olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Çünkü ergenlik öncesine kadar olan bu dönemde, akranları ile tanışmak ve karakteristik taraflarını bulmak gibi hayatlarının büyük kısmını etkileyecek olaylar yaşanacak. Bu noktada, çocuğunuza İngilizceyi öğretecek öğretmenin, çocuğunuz ile kurduğu iletişim şekli onların hayatında etkisini ilerleyen yıllarda gösterecektir. Bu hususta, çocuklarınız için gereken özveriyi verdiğimizden emin olmanız için eğitim danışmanlarımızla doğrudan iletişime geçip aklınızda olan tüm soruları sorabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Flalingo Kids Öğretmenlerine Destek Diğer Özellikler

Flalingo Kids ile çocuklarınız İngilizce eğitimine başladığında uzman öğretmenlerimizin onlara öze ders içeriklerinden buraya kadar bahsettik. Ancak, elbette Flalingo’nun sağladığı fırsatlar sadece bundan ibaret değil. O halde, Flalingo Kids öğretmenlerine destek olan bazı özellikler ile çocuklarınızın eğitim sürecinin nasıl şekillendiğine dair bir inceleme yapabilirsiniz.

Oxford Çocuk Yayınları ile İnteraktif İngilizce

Oxford Çocuk yayınları ile birlikte yürüttüğümüz bu süreç çocuklarınız için yeni bir oyun haline gelecek. Tıpkı profesyonel öğretmenin önemi gibi, kaynak materyallerin içeriğinin de sizler için önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, Oxford Üniversitesi yayınlarının çocuklar için online İngilizceye özel olarak hazırlamış olduğu kaynaklara göz atabilirsiniz. Bu süreçte, yazılı olarak ödev yapmalarından önce interaktif olarak yapacakları alıştırmalar ve tekrarlar ile çocuklarınız İngilizce öğrenecek. Ayrıca, öğretmenlerinden aldıkları ödevleri yapacak ve birebir derslerini tekrar edebilecekler.

Flalingo’da Uzman Öğretmenler Yapay Zeka Raporlarını Takip Ediyor

FLAI olarak karşılaşacağınız yapay zeka modelimiz, birebir derslerde çocuklarınızı izliyor. Bu noktada, hem onların güvenliği için yapay zekanın gözetiminden faydalanıyorsunuz hem de sizlere ders sonu raporu hazırlıyor. 

FLAI’nın, ebeveynlere ve öğretmenlere ilettiği bu rapor, çocuğunuzun doğru ödevleri almasına yardımcı oluyor. Ayrıca, raporda çocuğunuzun İngilizce seviyesini, zayıf olduğu noktaları ya da güçlü olduğu yanları görebiliyorsunuz. Hatta, yine bu raporda onlarla birlikte yapabileceğiniz aktiviteler de bulunuyor. Böylece, çocuklar için online İngilizce öğrenme sürecinde siz de uzak kalmamış oluyorsunuz. Hatta bu noktada, eğer ki İngilizce seviyenizin yetersiz kalacağını düşünürseniz sizler için olan Flalingo eğitim paketlerine bakmanızı öneririz. Çünkü, bu eğitim sürecini birlikte ilerletmek hem onlar için hem de sizler için paha biçilemez olacaktır. 

Doğru Öğretmenler ile Çocuklarının Geleceğine Yatırım Yap!

Her yeni kuşak ile birlikte istatistikler bize gösteriyor ki, İngilizce bilenlerin sayısı oransal olarak artıyor. Bu noktada, gelecekte çocuğunuzun akranlarından geride kalmaması için ya da global dünya gündemini yakından takip edebilmesi için İngilizce konuşması şart. Hatta, gelişen dünyayı farklı bir dil ve kültürün ufkundan da anlayabilmesi için erken yaşta ingilizce öğrenimi oldukça önemli. Üstelik çocuklarınız büyüdüğünde “anne/baba teşekkür ederim bana erken yaşta İngilizce öğrettiğiniz için. Eğer geç kalmış olsaydım, öğrenmekte çok zorluk çekecektim.”  dediklerinde, bu kararı vermiş olmanın haklı gururunu yaşayacaksınız.

Çocuğunuzun Gelecek için Yedek Planları Olsun 

Bir başka noktadan bakarsanız, evladınız büyürken okulda gösterdiği başarısını, yurt dışında da devam etmek istediğinde İngilizce bilmesi onun hayatını kurtaracak. Böylece, gelecek planları kurarken yedek planları olabilecek. Gelecekte kariyeri için alternatif planlarının olması onun her zaman özgüvenli olmasını sağlayacaktır. Bu özgüveni sayesinde, yurt dışı için vizyoner hayaller kurarken onunla gurur duyacaksınız. O da sizlere minnet… Çünkü unutmayın, çocuğunuzun erken yaşlarda eğitimi için İngilizce öğrenmeye başlaması, onun geleceğine yönelik en büyük yatırım olacak. 

Flalingo Kids Öğretmenleri ile Çocuklarınız Hem Eğlensin Hem Öğrensin

Flalingo Kids ile çocuklarınızın İngilizce öğrenme süreçlerinde hem onları hem sizleri nelerin beklediğinden bahsettik. Bu noktada, eğer onların akranları arasında özgüvenli birer birey olarak yetişmelerini istiyorsanız, İngilizce biliyor olmanın, gelecek planlarında onlara ne kadar faydalı olacağının da bilincindesinizdir.

Bu yüzden, siz bilinçli ebeveynler için çocuklarınızın  güvenliklerinden, online derslerdeki özgüvenlerinden, ödevlerinin takibinden biz Flalingo ailesi, ve özverili İngilizce öğretmenlerimiz sorumlu. Sonuçta, üzerimize aldığımız sorumluluğun farkındayız ve bunun için oldukça disiplinli çalışıyoruz. Bu minvalde, çocuklarınızın geleceği için kaliteden ödün vermeyin. Profesyonel öğretmenlerin güvenli kollarında, Flalingo Kids ile çocuğunuza İngilizce öğrenme şansı verin!

Other content that may interest you

English for Kids

Çocukların İngilizce Öğrenmesi için 3 Neden

Read More
English for Kids

Flalingo Kids Neden Aileler İçin Doğru Yer?

Read More
English for Kids

Flalingo Kids'te Aileler Hangi Paketi Tercih Etmeli?

Read More