Flalingo
Online English with Flalingo

Neden Flalingo: Flalingo’yu Diğer Markalardan Ayıran Özellikler

Flalingo 16.12.2023

Bugün sizleri Flalingo ailesiyle daha yakından tanıştırmak için bu yazıyı kaleme aldık. Tüm İngilizce ihtiyaçları için yardımıza koşacak olan Flalingo’ya dair aklınıza bir soru işareti kalmasın diye, tüm detayları bu yazıda ele alıyoruz. Günümüz dünyasında İngilizce konuşmanın avantajları arttıkça, bu konuda insanların eğitim ihtiyaçları da artıyor. Flalingo, çeşitli hedeflerle İngilizce öğrenme yolculuğuna çıkmış kişilere de özelleştirilmiş birebir canlı dersler veren bir platform.

Elbette, benzer bir amaçla size İngilizce eğitimi sunan birden fazla platform var. Doğaldır ki, araştırma ve karar verme aşamasında olan bireyler de gideceği yönü belirlerken, “neden Flalingo” sorusunu sorabilir. Biz size nedenlerini tek tek saymak yerine, kararı size bırakmak için bizi diğerlerinden ayıran özellikleri listeliyoruz. Şimdi gelin, Flalingo’yu diğer platformlardan ayıran özellikleri görün. Böylelikle sizin için doğru seçim olduğuna kendiniz kanaat getireceksiniz. Çünkü bizi biz yapan, herkesin sunabileceği hizmetleri kopyala-yapıştır şeklinde sunup, İngilizce eğitimini sıradanlaştırmaktan ziyade, en iyi hizmeti sağlamak için ürettiğimiz farklı çözümlerdir.

İçindekiler:

1. Flalingo’nun Sundukları vs Diğer Markaların Sundukları

1.1. Ders İçerikleri

1.2. Anadili İngilizce olan Eğitmenler

1.3. 7/24 Erişim

1.4. Kişiye Özel Çalışma Planı

1.5. Müşteri Desteği

2. Flalingo’da Olup Başka Hiçbir Yerde Olmayan Özellikler

2.1. FLAI

2.2. Akıllı Öğretmen Belirleme Algoritması

2.3. Oxford University Press Materyalleri

3. Sonuç: Tüm İngilizce İhtiyaçlarınız İçin Tek Çözüm Flalingo

1. Flalingo’nun Sundukları vs Diğer Markaların Sundukları

Flalingo ve diğerleri temalı bu karşılaştırma yoluyla Flalingo’yu sizinle daha yakından tanıştırdığımız yazıya öncelikle ortak noktalardan başlayalım. İlk önce, Flalingo ve diğerleri de size İngilizce öğretmek için online pazarda yer almış platformlar. Hal böyle olunca benzer bir metodoloji ve planlarla karşınıza çıkabiliyorlar. Şimdi gelin, platformlar benzer özellikleri ne formatta sunuyor ve nasıl başarılı oluyorlar, bunları inceleyelim.

1.1. Ders İçerikleri

İlk ele alacağımız konu ders içerikleri oluyor. Her ne kadar geniş bir konu gibi görünse de, burada asıl değineceğimiz konu derslerin nasıl planlanıp ne şekilde işlendiği üzerine olacak. 

FlalingoDiğer Markalar
Seçtiğiniz programa göre bire bir canlı dersler ve aynı program üzerinden ilerleme. İstediğiniz süre boyu aynı öğretmenle devam edebilir, eğer memnun kalmazsanız farklı bir eğitmenle devam edebilirsiniz. Belli bir müfredat takibi sağlanmıyor. Ders içerikleri düzenli bir konu takibi yapmamakla birlikte her öğretmenle birlikte yeni bir süreç başlıyor.


1.2. Anadili İngilizce olan Eğitmenler

Online eğitimin bir diğer avantajı olan anadili İngilizce olan eğitmenlerle oluşturulmuş kadro da, öğrencilerin ilgisini çeken konulardan. Özellikle konuşma pratikleri konusunda büyük avantaj sağlayabilecek olan bu öğretmenler, öğrencilerin platform seçerken belirledikleri ilk kriter olabiliyor. Gelin şimdi, eğitmenler konusunda uygulamalar arasındaki farklılıklar ve benzerliklere bakalım.

FlalingoDiğer Markalar
Anadili olan eğitmenlerin asıl meslekleri yine öğretmenlik. Yabancılar için İngilizce eğitimi sağlama konusunda dünya çapında geçerli sertifikaları var.Anadili İngilizce eğitmen kadar, olmayan eğitmen de mevcut. Asıl meslekleri bilinmemekle beraber, yabancılara İngilizce eğitimi sağlama konusunda geçerli sertifikalara sahipler. Fakat bazı uygulamalar sertifika ya da mesleki yeterlilik aramaksızın eğitmen alımı yapabiliyor. Dikkatli olmanızı öneririz.

1.3. 7/24 Erişim

Yüz yüze eğitimin yerini online düzenin yer alması, elbette sürpriz değil. İş, okul ya da farklı sorumlulukların arasına, günün ortasında denk gelen ders saatleri, dar sıralar, uzun yolculuklar ve kantin sırası gibi eğitim deneyimini negatif etkileyen şeylerin elenmesi verim getirebilir. Online evrene taşınmakla beraber, yer ve zaman kısıtlamalarından azade bu eğitim sistemine “esnek” sıfatı en uygunu. Uygulamalar da bunu kullanarak 7/24 esnek eğitime gidiyor. Fakat burada asıl süreçler nasıl ilerliyor, markalar arasındaki farklar ne, gelin inceleyelim:

FlalingoDiğer Markalar
İstediğiniz eğitmen (aynı ya da farklı kişi), istediğiniz saatte sadece sizin için derste bekliyor. Uygulamaya girdiğiniz saatte istediğiniz öğretmenler dolu, ya da çevrimdışı olabiliyor. Derslerin kotası dolu olabiliyor.


1.4. Kişiye Özel Çalışma Planı

Online İngilizce eğitiminin avantajlarında biri de, kişiye özel ders sağlamanın kolaylığı ve avantajıdır. Her uygulama kendi çapında bu başlıkla belirli avantajlar sağlıyor. Peki hangisi daha kişisel bir planla gelebiliyor? 

FlalingoDiğer Markalar
Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre bir müfredat ve ilerleme hızı belirleniyor. Hedefleriniz ve başarınız konusunda düzenli feedback alabilirsiniz. Bu konuda taviz vermemek için Flalingo’da sadece birebir dersler yer alıyor.Diğer platformlarda her ders yeni bir macera. Sizi ve ihtiyacınızı tanımayan öğretmenlerle yeniden tanışmanız sonrası dersler düzenden bağımsız bir şekilde ilerliyor.

1.5. Müşteri Desteği

Hatadır; olur. Sorundur; çözülür. Elbette hayatın her noktasında olduğu gibi, online İngilizce derslerinde de belli sorunlarla karşılaşmanız doğal. Peki, uygulamalar size bu konuda ne kadar destek olacak?

FlalingoDiğer Markalar
Flalingo’da soru ve sorunlarınızı can kulağıyla dinleyecek müşteri destek ekibimizle en hızlı çözümü sağlamak için yanınızdayız. Geçiştirme üzerine kurulmuş yardım senaryoları ile sorunlara çözüm bulmak yerine sürecin zaman aşımına uğratıldığı bir hizmet türü.

2. Flalingo’da Olup Başka Hiçbir Yerde Olmayan Özellikler

Flalingo’yu daha yakından tanıdıkça içiniz ısındıysa, bu özellikleri de çok beğeneceksiniz. Eğitimde sınır tanıyan sınıfta kalır diyerek Flalingo verimi arttırmak için yenilikçi çözümlerle geliyor. Teknolojinin tüm imkanlarını, siz yeter ki İngilizce konuşun diyerek sunan Flalingo’nun eşi benzeri bulunmayan avantajlarına bakalım şimdi.

2.1. FLAI

Yapay zeka teknolojisi her gün yeni bir inovasyonla bizleri şaşırtmaktan sıkılmazken, bu nimeti eğitime entegre etmemek hata olurdu. Flalingo’da elbette öğrencilerine daha iyi bir deneyimi sağlamak için elini taşın altına sokup devrimci bir gelişmeyle karşımıza çıkmaktan geri kalmadı. 

FLAI, Flalingo’nun sunduğu yenilikçi bir yapay zeka tabanlı eğitim koçu. Bu noktada şu soruyu sormanız çok doğal; bazı platformlar da yapay zeka ile eğitim sağlayabiliyorken, FLAI yeniliğini eşsiz kılan nedir?

Diğer platformlar genel olarak chat ya da sesli yanıt sistemiyle en fazla ek materyal görevi üstlenebilecek bir imkan sunabiliyor. FLAI ise sizin aktif ve çok yönlü olan bire bir derslerinize katılıp her saniyenizi ve her sözcüğünüzü analiz edebiliyor. Ders sonunda sunduğu detaylı raporda seslerin okunuşundaki problemlerden, geliştirme önerilerine; kullanılan kelimelerin seviyesinden gramer hatalarına kadar çok geniş bir spektrumda geri bildirim sağlıyor. Bu sürece eğitmenlerin de katılımıyla doğru ödevlendirme, hatalara odaklanma ve tamamen kişisel bir planla İngilizce öğrenme süreci hız tanımaksızın ilerliyor. Buna benzer bir analiz gücü ile karşımıza çıkabilen başka bir yapay zeka destekli online İngilizce platformu henüz yok.

2.2. Akıllı Öğretmen Belirleme Algoritması

Konu İngilizce konuşmaksa, Flalingo’da mazeretlere yer yok. Eğitim süreciniz tamamen size ve İngilizce ihtiyaçlarınıza özgün olsun diye, bu süreçte size pusula olacak eğitmenler de hassasiyetle belirleniyor. Akıllı algoritmamız, sizin ihtiyaç ve hedeflerinize n uygun öğretmenleri bir liste halinde sunuyor. Bu listeden aklınıza yatan bir eğitmenle ders alarak Flalingo ile öğrenme sürecine güçlü bir adım atabilirsiniz.

Fakat memnun kalmamanız durumunda farklı öğretmenlerle imkanı her zaman Flalingo’da mevcut. Bu akıllı öğretmen belirleme algoritması, yine Flalingo’yu benzersiz kılan bir özellik. Diğer platformlarda sadece filtreleme özelliğiyle fiyat, eğitim ya da ülke gibi kriterlerle öğretmenler listelenirken, Flalingo’da size ve hedeflerinize yönelik bir çözüm kümesi sağlanıyor.

2.3. Oxford University Press Materyalleri

İngilizce öğrenmek, aynı anda pek çok konuda yeteneklerinizi arttırmanız demektir. Yani okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri eş zamanlı olarak gelişmelidir. Bu çok yönlü eğitim sürecindeki plana sadık kalarak pratiklerle ilerleme konusunda da en büyük yardımcı ise kullanılan materyaller oluyor. Ders ve çalışma kitabı şeklinde hazırlanan profesyonel materyaller eğitim sürecinde yol gösterici görevini üstleniyor.

Flalingo da bu materyallerin öneminin farkında olduğu için, tüm örencilere ücretsiz bir şekilde Oxford University Press materyallerini sağlıyor. Ders içinde olduğu kadar ders dışında da erişebileceğiniz bu içerikler sadece Flalingo’da. Daha doğrusu, diğer platformlara göz atarsanız belli bir materyal desteği görmeniz mümkün değil. Bu yönüyle Flalingo yine diğer markaların önünde yer alıyor. 

3. Sonuç: Tüm İngilizce İhtiyaçlarınız İçin Tek Çözüm Flalingo

Bugünkü yazımızda Flalingo’yu diğer markalardan ayıran yönlerini detaylandırarak, tanışıklığınızı daha da ileri götürdük. İngilizce eğitimi ile kendine yeni bir dünyanın penceresini aralamak isteyenlere çözümler sunan Flalingo, diğer uygulamaların sağladığı temel özellikleri daha iyi bir hizmet politikasıyla sunarken, hiçbir yerde olmayan artılarla sizlerin karşısına çıkıyor. Özellikle FLAI ile eğitimde bir devrim diyebileceğimiz bu özellik, Flalingo’yu en iyi platform yapıyor. Flalingo ailesinin bir parçası olup, eğitim sürecinizde kaliteden ödün verilmeyen içerikle buluşmak için tek tık yeterli olacaktır. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Other content that may interest you

Online English with Flalingo

Flalingo Müşteri Hizmetleri Neden Bu Kadar Seviliyor?

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo'da Hangi Paketi Tercih Etmelisin? Öğrenci Yorumlarıyla

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo'da İngilizceyi Konuşarak Öğrenmenin Avantajları

Read More