Flalingo
Business English

Flalingo: Yazılımcılar İçin İngilizce Yolculuğu

Flalingo 10.07.2024

Daha önce yazılım alanında çalışmış olan herkes, İngilizce dilinin bu mesleğin çok önemli bir parçası olduğunu bilir. Bunun en önemli sebebi güncel olarak yazılım dilinin İngilizce olmasıdır. Çalışma esnasında karşılaşılan terimler ve komutların İngilizce olması, bu işi doğru bir şekilde icra edebilmek için İngilizce bilmeyi zorunlu kılıyor. Ayrıca her alanda olduğu gibi kodlama alanında da gelişim gösterebilmek için yeni bilgileri ve gelişmeleri takip etmek oldukça önemli. Yazılımla ilgili birinci elden kaynakları ve gelişmeleri takip edebilmenin yolu yine İngilizce bilmekten geçiyor. Bu nedenle yazılımcılar için İngilizce öğrenmek oldukça önemli bir kriter haline geliyor.

İçindekiler

1. Dünyadaki Prestiji İle Yazılımcılık

2. Yazılımın ve Yazılımcının Dili: İngilizce.

2.1. Yazılımcılar İçin İngilizce Bilmenin Avantajları

3. Yazılımcıların İngilizce Öğrenmesi Zor Mu?

3.1. Flalingo İle Yazılımcılar İngilizce Öğreniyor

4. Sonuç: Flalingo Online İngilizce Kursu: Yazılımcılar İçin İngilizce

Dünyadaki Prestiji ile Yazılımcılık

Son yıllarda teknolojinin hızlı gelişimi, teknolojiyle bağlantılı iş alanlarındaki popülerleşmeyi de beraberinde getirdi. İnsanlar, gelişen teknolojiyle hayatlarının her alanına interneti dahil etmeye başladı. Böylece yazılım, tüm dünyada önem kazandı ve günlük hayatta sıklıkla adı geçen bir meslek haline geldi. Gerek prestijli oluşu gerekse yüksek maaş imkanı sunarak sağladığı hayat standardıyla yazılımcılık, en çok tercih edilen meslekler listesinde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Yazılımcılık kısaca bireylerin ya da kurumların isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mobil uygulamalar ve bilgisayar programları tasarlama ve onları geliştirme işidir. Tabii içerisinde sayılamayacak kadar çok detay barındıran yazılımcılık mesleğini tek bir cümleye indirgemek oldukça zor. Mesela kodlama yaparken kullanılan dillerin birçok çeşidi var. Bunlardan birkaçına örnek olarak Pyhton, Java, JavaScript ve C++ gösterilebilir. Kodlama dillerinde komutlar İngilizce olarak oluşturulduğu için, bunları kullanırken gerekli en önemli becerilerden birisi de İngilizce bilmektir.

Yazılımın ve Yazılımcının Dili: İngilizce

Yazılımcılık, sağladığı hizmetin tüm dünyada geçerli olması gereği uluslararası bir iş olma özelliği taşır. Yazılımcılık ve kodlama dili bu sebeple, günümüz dünyasında geçer dil olan İngilizcedir. Kodlama yaparken İngilizce bilmek; komutları anlamak, yazılım terminolojisine hakim olmak ve doğru bir şekilde kod yazmak adına çok önemli bir rol oynar. İngilizce bilmeden bu işi yapmak yazılım uzmanlarının performansını büyük ölçüde etkiler. İş esnasında karşılaştıkları bütün İngilizce içerikleri ana dillerine çevirerek ilerlemek yazılım uzmanlarının performansını düşürebilir. Ayrıca kodlama alanında yayınlanan ve henüz çevirisi mevcut olmayan yeni içerikleri takip ederek kendilerini geliştirebilmeleri için de yine İngilizce bilmeye ihtiyaçları var. Bu nedenle yazılımcılık mesleği dünyanın her yerinde popülerleşmiş olsa da, yazılım uzmanlarını kariyerlerinde bir üst noktaya taşıyabilecek en önemli özelliklerden biri İngilizce bilmektir. 

Yazılımcılar İçin İngilizce Bilmenin Avantajları

Yazılımcılık ve kodlama işi, gelişen teknoloji sayesinde günden güne seviye atlıyor. Yazılım gibi yazılımla ilgili gelişmeleri barındıran kaynakların da dili İngilizce. İngilizce bilen yazılımcılar bu gelişmeleri birinci elden kaynakları kullanarak takip edebiliyor ve mesleği ile ilgili en güncel bilgilerden anında haberdar oluyor. İngilizce bilmemek yazılım uzmanlarını alanıyla ilgili gelişmelerden mahrum bırakıyor ya da bilgi edinme süresini geciktiriyor. Ayrıca yazılımcılar için İngilizce bilmek onların uluslararası iş piyasasında rekabet etme şansını yükseltiyor. İngilizce bilen yazılım uzmanları dünyanın istedikleri yerinde kolayca iş bulabilirken, kariyerini bu yönde ilerletmek isteyen ama İngilizce bilmeyen yazılımcılar, sadece kendi ülkelerindeki iş fırsatlarından faydalanabiliyor. Bunun sebebi, global yazılım firmalarının işe alım sürecinde İngilizce bilgisine çok önem vermesi ve tercihlerini İngilizce bilen yazılım uzmanlarından yana kullanmasıdır. Yazılımcılık ve kodlama alanında çalışanlar sunum ve iletişim becerilerinin bu meslekte ne kadar önemli bir kriter olduğunu bilirler. İngilizce bilmek, hem yazılım uzmanlarının sunumlarını yazılım dilinde hazırlamasına olanak sunar hem de sunumlarını global platformda sunmalarını kolaylaştırır.

Yazılımcıların İngilizce Öğrenmesi Zor Mu?

Sayısal alanda başarılı olan insanların dil öğreniminde zorlandığı gibi genel bir kanı olsa da, aslında kodlama ve dil öğrenme süreci oldukça benzerdir. Dahası, ikisinin ortak paydada buluştuğu bir konu bile bulunmaktadır. Dil eğitiminde önemli bir yeri olan gramer konularından sözdizim konusu, yazılıma uyarlanmış haliyle kodlama eğitiminde de yer almaktadır. Yani, inanılanın aksine sayısal beceriler ve İngilizce öğrenme becerisi birbirine zıt değil hatta bir bakıma uyumludur. Yazılımcılar için İngilizce öğrenme konusunda sorun olarak görülen bir diğer mesele ise İngilizce eğitimi için boş vakit bulmaktır. Oldukça yoğun olarak çalışan yazılım uzmanları, İngilizce öğrenmek için istekli olsalar dahi bunun için vakit yaratmakta sorun yaşayabiliyorlar. Size özel planlanmış bir eğitim programıyla bu sorunu hızlıca ortadan kaldırmak mümkün.

Flalingo İle Yazılımcılar İngilizce Öğreniyor

Flalingo online İngilizce kursunun öğrencilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sağladığı İngilizce eğitimi sayesinde öğrencilerin hedeflerine ulaşma hızı artıyor. Flalingo, yazılımcıların İngilizce öğrenirken karşılaşabileceği sorunları önceden tespit ediyor ve buna uygun bir eğitim programıyla yazılım uzmanlarının işini kolaylaştırıyor. Öncelikle Flalingo online İngilizce kursundan İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz takdirde, esnek ders saatleri sayesinde yoğun iş temposuna uygun ders programı yapabilir ve zamanla ilgili bir problem yaşamadan online İngilizce dersi almaya başlayabilirsiniz. 

Flalingo, hiç tanımadığınız eğitmenlerin içerisinden deneme yanılma yoluyla kendiniz için doğru öğretmeni bulmaya çalışırken vakit kaybetmenizin önüne geçiyor ve her bir öğrenciye doğru öğretmeni seçebilmek amacıyla oluşturulmuş “Akıllı Eşleşme Algoritması”’dan yardım alıyor. “Akıllı Eşleşme Algoritması” size eğitim sürecinde en çok fayda sağlayacak İngilizce eğitmenini buluyor. Böylelikle vakit kaybetmeden İngilizce öğrenmeye başlayabilir ve size uygun öğretmenler sayesinde derslerden maksimum verimi alabilirsiniz. 

Flalingo Online İngilizce Kursu: Yazılımcılar İçin İngilizce

Flalingo online İngilizce kursu yazılımcıların İngilizce öğrenmek üzere çıktığı yolda kafalarındaki soru işaretlerini gideriyor ve keyifli bir İngilizce eğitimi fırsatı sunuyor. ‘İngilizce öğrenmek istiyorum ama vaktim kısıtlı.’ diyorsanız, Flalingo Online İngilizce kursu tamamen size özel oluşturduğu ders programıyla bu problemi çözüyor. Ayrıca en kolay ve hızlı şekilde İngilizce öğrenebilmeniz için “Akıllı Eşleşme Algoritması” size en uygun öğretmeni seçiyor. Sizin için doğru öğretmeni bulduğunuzda derslerden aldığınız verim artıyor ve eğitim süreciniz hız kazanıyor. Flalingo Online İngilizce kursu “Gelişmiş Kurs Takip Sistemi” ile eksik kaldığınız, motiveye ihtiyaç duyduğunuz noktalar saptanıyor ve buna uygun bir yol haritası çiziliyor. Siz de yazılımcılık kariyeriniz boyunca dil bariyerini ortadan kaldırmak ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız Flalingo Online İngilizce uygulamasına bir göz atın!

Other content that may interest you

Business English

Mühendisler İçin İngilizce Rehberi

Read More
Business English

İş İngilizcesinde Her Alana Uygun Uzman Öğretmenler ile Flalingo

Read More
Business English

THY Kabin Memuru Adayları İçin İngilizce Sınav Hazırlık Rehberi

Read More