Flalingo
Online English with Flalingo

İngilizce’nin En İnteraktif Hali: Flalingo Grup Dersleri

Flalingo 19.03.2024

İngilizce’nin en interaktif hali olan, Flalingo grup dersleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Bugünkü yazımızın konusu, Flalingo’nun online İngilizce öğrencilerinin isteklerine, ihtiyaçlarına ve eğitim bilimlerinin ilkelerine dayanarak getirdiği bir diğer yenilik olan grup dersleri konseptini anlatacağız. Biliyorsunuz ki, Flalingo eğitimi, eğitim biliminin ilkeleri ve teknolojinin imkanlarıyla inovatif online İngilizce kursu içeriği sağlayan bir platform. Ve yine göreceksiniz ki, Flalingo’yu benzerlerinden ayıran en önemli özellik, öğrencinin hedefleri doğrultusunda planlıca ilerleyip, İngilizce öğrenmenin sonsuz yolculuğunda konulardan ve kazanımlardan taviz vermemek. Yine aynı ilkelere ve misyona bağlı kalarak, Flalingo interaktif derslere katılmak isteyen öğrenciler için sanal grup sınıflarının kapısını araladı. Gelin, Flalingo ailesinin bu yeniliğini yakından inceleyelim!

İçindekiler: 

 • 1. İnteraktif İngilizce Öğrenmenin Önemi Üzerine
 • 2. Birebir Dersler ve Grup Dersleri Arasındaki Temel Farklar
 • 3. Flalingo ile Bir Başka Grup Dersi Deneyimi: Neden Daha Farklı?
 • 3.1. Flalingo Grup Dersi Neye Göre Dizayn Edilmiştir?
 • 3.2. Flalingo Grup Dersleri Kaç Kişiliktir?
 • 3.3. Flalingo’da Bir İnteraktif Dersin Akışı Nasıldır?
 • 3.4. Flalingo Grup Dersi Kimler İçindir?
 • 4. Sonuç: Flalingo Grup Dersleri ile İngilizce Hedeflerine Doğru Tam Gaz İleri!

İnteraktif İngilizce Öğrenmenin Önemi Üzerine

Grup dersleri, interaktif öğrenme kavramının bireysel derslere nazaran daha baskın olduğu bir öğrenme aracıdır. Birden fazla İngilizce öğrencisinin konulara beraberce yoğunlaştıkları bu ortama yakından bakalım. Ama öncesinde, İngilizce öğrenmenin en iyi yolunun, konuşma becerilerinin aktive edildiği derslere katılım ve karşılıklı pratik olduğunu da hatırlatalım. Çünkü İngilizce nihayetinde bir dildir ve iletişim aracıdır. Nasıl sürücü belgesi almak için araç kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız, İngilizceyi de öğrenmek için konuşmanız gerekiyor. Çünkü İngilizce, teorik bir ders değil, insanların en küçük ihtiyaçlarından en büyüğüne, amiyane tabirle “derdini anlatmak” için başvurduğu bir araçtır. Bu dilin değer kazandığı nokta, bir alıcıyı muhattap alıp, konuşarak iletişim kurmanızdır. İnteraktif dersler ise, İngilizce’yi iletişim aracı olarak kullanma pratiklerini gerçekleştireceğiniz derslerdir. Bu dersler şimdiye kadar Flalingo’da birebir formatta gerçekleşmişti. Artık, grup dersleri ile daha farklı bir öğrenim deneyimi ve kazançlarla öğrencilere açılıyor.

Birebir Dersler ve Grup Dersleri Arasındaki Temel Farklar

 • Birebir derslerde bir eğitmen-bir öğrenci katılım gösterirken, grup derslerinde öğrenci mevcudu artabilir.
 • Birebir derslerde iletişim iki kişi arasında geçerken, grup derslerinde daha hızlı ve farklı gelişen bir iletişim ağı vardır.
 • Birebir derslere nazaran, grup derslerinin yönetimi daha komplekstir.
 • Grup derslerinde gelişen fikirler, birebir derslere kıyasla daha renkli ve çok seslidir. 
 • Birebir derslerde konuşmacılar arasında kayda değer bir seviye farkı varken, grup derslerinde öğrenciler kendi seviyelerinden kişilerle bir araya gelebilir.

Flalingo ile Grup Dersi Deneyimi Bir Başkadır: Neden Daha Farklı?

Online İngilizce kurslarında grup dersi deneyimi konusunda herkesin az, çok bir fikri vardır. Ancak bugün üzerinde durduğumuz bu ders düzeni, elbette Flalingo dokunuşlarıyla daha farklı bir içerik ve öğrenci deneyimiyle gelecektir. Flalingo grup derslerinin, bunca zamana kadar karşılaştıklarınızdan ne farkı var? Bunları birazdan detaylıca incelemek olsak da, bir özet geçmek isteriz. 

Flalingo, online İngilizce derslerini öğrencilere sunarken, profesyonellik ilkesinden vazgeçmeyen bir uygulama. Genel çizgilerle online İngilizce konseptini sunan alternatifler, öğrenciler için konuşma pratiği gerçekleştirecek uygulama deneyimi yaratıyor. Flalingo ise, konuşarak İngilizce öğrenme pratiğini, bir müfredat eşliğinde, eğitim standartlarına uygun olarak şekillendiriyor ve bunu da bünyesindeki profesyonel ve deneyimli eğitmenlerle sağlıyor. Bu da, planlı ilerleme sonucu başarı ile taçlanıyor. Flalingo, bu anlayıştan grup dersleri mevzusunda da vazgeçmediği için, daha farklı bir deneyime zemin hazırlıyor.

En önemlisi ise, Flalingo grup derslerini ayrı bir paket yerine hediye olarak sunuyor. Çünkü İngilizce öğrenirken konuşmak önemli olduğu kadar, birebir rehberlik kritik önem taşıyor. Bu noktada öğrencilerin başarı için yalnızca grup derslerine eğilmelerinin başarı getirmesi ise uzak bir olanak. Bu konuda Flalingo ile herkes hemfikirdir sanırım. İşte bu yüzden, grup dersleri destekleyici bir ek özellik olarak çıkıyor ve bir öğrencinin tüm hafta boyu İngilizce ile iç içe olmasına yardımcı oluyor.

Flalingo Grup Dersi Neye Göre Dizayn Edilmiştir?

Flalingo grup dersi, yine bir müfredata göre yapılandırılmış bir sisteme ve içeriğe sahiptir. Buna ek olarak, ders düzeni de her öğrencinin eşit miktarda katılımını mümkün kılmaya yönelik oluşturulmuştur. Özellikle, grup dersi konusunda bazı öğrencilerin en büyük çekincesi, derste konuşmaya katılamamak ve verim alamamaktır. Çünkü online İngilizce kursuna katılımın büyük amacı, konuşma konusunda yaşanan sorunların çözümü içindir. Flalingo, bu amacı ve ihtiyacı göz önünde bulundurarak, konuşma konusunda pratik ve özgüven eksikliği çekenleri rahat ettirecek bu düzeni kuruyor. Bu dersler öncesinde, konuşulacak belli bir konu ve sorular önceden hazırlanmıştır. Dersler, bu konu ve sorular çerçevesinde gelişir. Bu yüzden tüm katılımcılar dersin temposuna ayak uydurabilir.

Flalingo Grup Dersleri Kaç Kişiliktir?

Flalingo grup dersleri, tam zamanlı çalışan deneyimli ve profesyonel bir öğretmenin yanı sıra en fazla 4 öğrencinin katılımıyla sınırlıdır. Acele edenler, daha küçük mevcutlu oturumlarla grup dersi alabilir. Bu sayı, herkesin derse eşit ölçüde katkı sağlaması ve günün öğrenim kazanımlarını gerçekleştirmesi için bu sayıda tutulmuştur. 

Flalingo’da Bir İnteraktif Dersin Akışı Nasıldır?

Flalingo’da katılacağınız bir grup dersinde, günün tartışma konusu ve sorularının belirli olduğunu söyledik. Ancak, her fikir, kültür, eğitim seviyesiden farklı kişilerin bir arada bulunduğu bu ortamda renkli bir ders akışıyla karşılaşmanız çok olası. Yani, tekdüze cümleler yerine farklı fikirleri duyabilir, siz de karşı fikir sunabilir ya da katılabilirsiniz. Profesyonel bir eğitmenin elinin değmesiyle de, her bir öğrencinin kurduğu cümle ve değindiği konu, sizin de kelime dağarcığınıza ve konuşma hakimiyetinize bir artı sağlayacaktır. Ancak, konuların çok dağılmaması için de gerekli yönlendirmeyi yine eğitmen yapacak olup, önceden yapılandırılmış bu derslerle de grup derslerinin yan etkilerinden kaçınılmıştır. Renkli olduğu kadar öğretici de olan bu dersleri, her ders farklı bir eğitmenden de almak durumunda değilsiniz. Memnun kalırsanız, aynı eğitmenin katılımı, moderatörlüğü ve anlatımıyla düzenli grup dersleri alabilirsiniz.

Flalingo Grup Dersi Kimler İçindir?

Flalingo grup dersi, yetişkinler için İngilizce kategorisine giren herkes için uygundur. Konuşma konusunda deneyim ve özgüven kazanmak isteyenler için ideal bir özellik olarak karşımıza Flalingo grup dersleri çıkacaktır. Ayrıca, konuşmanın yanı sıra planlı öğrenim hedeflerini de bu dersler aracılığıyla takip etmek isteyenler grup derslerinde rahat edecektir. İngilizce konuşmanın getireceği yeni tecrübeleri eğitim sırasında da tatmak, gerçek yaşam senaryolarının içinde bulunmak ve İngilizce öğrenim hedeflerinden ödün vermek istemeyenler, Flalingo grup derslerinde buluşuyor.

Sonuç: Flalingo Grup Dersleri ile İngilizce Hedeflerine Doğru Tam Gaz İleri!

Sonuç olarak, Flalingo grup dersleri İngilizce öğrenmek isteyenler için eğlenceli olduğu kadar verimli bir alternatiftir. Bu dersleri alternatif kurs içeriklerinden farklı kılan ise, planlı, programlı ve profesyonel eğitmenler eşliğinde yürümesidir. Flalingo’nun birebir derslerinden haberdar olanlar, bu konuya uzak sayılmaz. Ama yine de, Flalingo’nun özel İngilizce derslerine bir daha göz atabiliriz:

Flalingo'nun birebir dersleri;

 • Dersler 25 ve 50 dakikalık seçeneklerle geliyor.
 • Dersler, bir eğitmen ve yalnızca bir öğrencinin katılımıyla, görüntülü video konferans sistemi üzerinde gerçekleşiyor.
 • Dersler rahat ve relax mod seçeneklerine uygun olarak işlenebiliyor.
 • Öğrencinin öğrenim amacı ve hedefine göre belirlenmiş müfredat üzerinden şekillenen ders içeriklerinden oluşuyor.
 • Ders içinde ve dışında Oxford University Press materyallerine başvuruluyor.
 • Dersler eğitmen ve öğrencinin karşılıklı konuşması ve öğrenciye gerekli konuşma motivasyonu ve özgüveni kazandırılması amacıyla oluşturuluyor.
 • Flalingo özgü olan bir sistemle, öğrenciler diledikleri takdirde aynı eğitmenle düzenli dersler alabiliyor.

Şimdi de, Flalingo grup dersleri deneyimini listeleyelim:

 • Flalingo grup derslerinde eğitmenler tam zamanlı ve profesyoneldir.
 • Dersler bir eğitmen ve en fazla 4 öğrenciden oluşur.
 • Flalingo’da grup oturumları yapılandırılmış derslerden oluşur.
 • Dersin konusu, tartışma soruları ve öğrenim kazançları önceden planlandırılmıştır.
 • Flalingo’da yer alan grup derslerinde her öğrencinin eşit katılımı sağlanır.
 • Yine Flalingo özgü olan bir sistemle, öğrenciler diledikleri takdirde aynı eğitmenle düzenli dersler alabiliyor.

Sonuç olarak, birebir derslerde Flalingo’nun öne çıkan avantajları ve belki çok daha fazlası, yine grup derslerinde de ihmal edilmemiş. Siz de tek tıkla Flalingo ailesine katılarak planlı, programlı ve eğtim bilimlerine sadık bu sistem içinde İngilizce öğrenme hayallerinize şimdi kavuşun!

Other content that may interest you

Online English with Flalingo

Flalingo Yorumları ve Gerçekleri: Kendi Deneyimlerim

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo’da Derslere Nasıl Bağlanılır?

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo Online İngilizce Öğretme Konusunda Neden İddialı?

Read More