Flalingo
English Speaking

Konuşma Çekincelerinizi Giderecek Online İngilizce Önerileri

Flalingo 09.05.2024

Bu yazıda, konuşmaya çekinenler için bazı önerilerde bulunacağız. Bu konuyu ele alma sebebimiz, bu tür endişelerin birçok kişiyi etkilendiğini gördük ve belki de birkaç kişi için çözüm yolları bulabileceğimizi düşündük. İngilizce konuşmaktan çekinme alışkanlığı, birçoğumuzun okul yıllarından kalmış bir miras olabilir. Eğitim sistemimizde, hata yapmanın olumsuzluğu sıklıkla vurgulandığı için yanlış telaffuzlardan veya düzeltmelerden kaçınmaya çalıştık. Durum böyle olunca kendimizi İngilizce’ye karşı kısıtlamaya başladık. Ama bu sorunu aşmak için hala geç değil.

Biz de sizlere Flalingo olarak online İngilizce ile konuşmanızı geliştirebilecek önerimilerimizi sunacağız. Ayrıca pratik yapmanız için yararlanabileceğiniz online İngilizce uygulaması Flalingo’dan kısaca bahsedeceğiz. 

İçindekiler

1. Korkularınızı Aşmanız İçin Yapabilecekleriniz

1.1. Küçük Adımlar

1.2. Hata Yapmaktan Korkma 

1.3. Dinleme Pratiği Yap

1.4. Online Konuşma Grupları

1.5. Online İngilizce Kursu

2. Kısaca Flalingo Nedir?

3. Flalingo ile Online İngilizce Eğitimiyle Gönül Rahatlığıyla Konuşma Şansı

Korkularınızı Aşmanız İçin Yapabilecekleriniz

Genellikle her konuda kusursuz olmak için uğraş veririz. Biz kusursuz olmaya çalıştıkça daha çok yanlış yaparız. Bu durum İngilizcede de aynı bu şekilde. Hata yapmamak için çabalarken İngilizce konuşmaktan keyifte alamayız. Bu sebeple, İngilizce konuşmak artık zulüm haline gelmesin diye Flalingo olarak sizlere birkaç öneride bulunmaya karar verdik. İşte o öneriler!

Küçük Adımlarla Başla

Hiçbir şey bir anda gerçekleşmez. İngilizce konuşmaya başlar başlamaz da akıcı bir şekilde konuşamazsanız paniklemeye gerek yok. Daha küçük adımlar atarak temkinli ilerleyin. İlk adım olarak online İngilizce platformu Flalingo’dan deneme dersi alarak başlayın. Flalingo’nun sağladığı uzman eğitmenler eşliğinde onların sizi rahatlatmasına izin vererek daha verimli konuşma pratiği yaparak devam edin. Flalingo’dan yardım alarak hem daha rahat hem de daha emin adımlarla bu çekincelerinizden ayrılabilirsiniz. Kendinizi kötü hissetmeyin ve asla pes etmeyin, sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

Hata Yapmaktan Korkma

İngilizce konuşurken birkaç kelimeyi hatalı söylemek ya da dil bilgisi kurallarına uymamak dünyanın sonu değil. Hata yapmaktan korkarsan daha çok hata yaparsın. Zaten bizim dışımızda yabancı ülkedeki insanlar bu kadar çok yanlışlara ya da konuşma aksanına takılmıyor. Eğer tek başınıza bu durumu aşamıyorsanız Flalingo’dan faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem konuşma pratiği yaparsınız hem de eksiklerinizi tamamlarsınız.

Dinleme Pratiği Yap

İngilizce konuşmadan önce dinleme pratiği yapmak oldukça önemlidir. Sevdiğiniz konuyla ilgili podcastte, kelimelerin nasıl telaffuz edildiğine dikkat ederek dinleyin ve bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına bakarak kelime dağarcığınıza ekleyin. Eğer dinlediklerinizin çoğunu anlamıyorsanız, Flalingo’dan yardım alarak dilinizi en verimli şekilde geliştirin.

Online Konuşma Grupları

Online İngilizce konuşma grupları sayesinde başka insanlarla iletişim kurarak onların telaffuzlarını, İngilizce seviyelerini, kelime bilgilerini görüp kendinizle karşılaştırırsınız. Bu sayede İngilizce konuşma pratiği yaparken özgüven kazanırsınız. Online İngilizce uygulaması Flalingo, yıllık ders paketi alan kullanıcılarına özel olarak ek ücret ödemeden grup derslerine katılma imkanı sunuyor. Bu da hem uzman eğitmenlerde hem de diğer kullanıcılarla konuşma pratiği yaparak ilerlemenizi sağlıyor.

Online İngilizce Kursu

İngilizce konuşma çekincelerinizi tek başınıza aşmanız gerekmiyor. Flalingo ile hem esnek ders saatlerinden yararlanabilir hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Uzman eğitmenlerimizle konuşma pratiği yaparak yavaş yavaş çekincelerinizin sizi terk ettiğini göreceksiniz. Bir süre sonra siz bile İngilizce konuşurken kendinize inanamayacaksınız.

Flalingo Olarak Ne Çözüm Sunuyoruz?

Flalingo, İngilizce becerilerinizi geliştirmek için kullanıcılara sunulan bir platformdur. Birebir ve canlı dersler üzerine yoğunlaşan Flalingo, öğrencilerimize en iyi eğitimi verebilmek için çalışıyoruz. Akıllı öğretmen algoritması sayesinde öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun uzman öğretmeni bulmasını sağlıyoruz. Aynı öğretmenden tekrar ders alma imkanı sağlayarak öğrencilerimize istikrarlı bir eğitim sunuyoruz. Ayrıca FLAI raporu sayesinde öğrencilerimize dersin işleyişi hakkında bir belge sunuyoruz. Oxford kaynaklarıyla desteklenen dersler sayesinde verim arttırılıyor. Ayrıca Flalingo ile yıllık ders paketi alımlarında ek ücret ödemeden grup dersi imkanı sunuyoruz  ve başka öğrencilerle konuşma pratiği yapmanızı sağlıyoruz. Yani kısacası Flalingo olarak sizin en verimli şekilde İngilizceyle barışmanızı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Flalingo Online İngilizce Eğitimiyle Gönül Rahatlığıyla Konuşma Şansı

Bu yazıda konuşma çekincesi yaşayanlar için online İngilizce önerileri sunduk. Özetle, anadili İngilizce olanlar bile konuşurken hata yapabilir, bu gayet doğal bir durum. Dilerseniz bu çekincelerinizden Flalingo’nun desteğiyle kurtulursunuz. Flalingo’nun uzman eğitmenlerinin sizleri rahatlatmasına izin vererek, daha etkili ve verimli İngilizce konuşma pratiği yaparsınız. Hem İngilizcenizi geliştirip hem de konuşma pratiği yaparak bir uygulamadan alabileceğiniz maksimum verimi alarak ilerlersiniz. Ayrıca Flalingo’dan yıllık ders paketi alarak uzun bir zaman İngilizce’ye maruz kalıp dil becerilerinizi geliştirirken, grup ders imkanlarıyla başkalarıyla konuşma pratiği yapma imkanı yakalarsınız. Zaman kaybetmeden Flalingo ile tanışmak istiyorsanız tek tıkla sayfayı inceleyerek kayıt olun ve derslerinize başlayın. İngilizce konuşmak korkulu rüya olmaktan çıksın. Flalingo olarak her zaman sizlerin yanınızdayız.

Other content that may interest you

English Speaking

Herkes İçin İngilizce Mülakat Başucu Kılavuzu

Read More
English Speaking

İngilizce Konuşabilmek Neden Daha Zor ve Flalingo ile Nasıl Aşılır?

Read More
English Speaking

İngilizce Konuşma (Speaking) Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Read More