Flalingo
Online English with Flalingo

İngilizce Eğitimde Flalingo ile Oxford Yayınları İş Birliği

Flalingo 16.11.2023

Tıpkı her geminim bir kaptanı, her kaptanın da bir pusulası olduğu gibi, İngilizce eğitiminde de sizi yönlendiren bir kurs, ve derslerin takip edildiği bir ders kitabı olmalı. Bu yüzden bugünkü yazıda İngilizce ders kitabı konusuna eğilerek meraklısını bilgilendiriyoruz.

İngilizce eğitiminde bahanelerin arkasına sığınmayıp her zaman en iyisini size sunmak isteyen Flalingo, kalitesi dünya çapında kanıtlanmış olan Oxford University Press kitaplarını ücretsiz olarak sağlıyor. Sen de Flalingo’nun İngilizce ders ve çalışma kitabı kaynaklarından faydalanıp, sınırsız bir kütüphaneye erişmek istiyorsan tıklaman yeterli.

İçindekiler

  • İngilizce Eğitimde Ders Kitabının Önemi
  • İngilizce Kitapları Metodolojisi: Nasıl Hazırlanıyor?
  • İngilizce Kitapları Metodolojisi: Nasıl Çalışıyor?
  • Flalingo’nun Seçimi Oxford University Press English File Serisini Tanıyalım
  • Kapanış: Oxford University Press Deneyimi Flalingo Kalitesiyle 7/24 Sizlerle!

İngilizce Eğitimde Ders Kitabının Önemi

İngilizce eğitimde ders kitabının önemi biraz geri plana atılmışa benziyor. Günümüzde online ya da yüz yüze seçtiğimiz İngilizce kursunun içeriğine çoğumuz bakmıyoruz. Fakat İngilizce öğrenmek hem emek hem iyi planlama isteyen bir süreçtir. Aksi takdirde konudan konuya atlar, İngilizceyi bir bütün halinde öğrenememiş olursunuz.

Planlama konusunda büyük bir avantaj sağlıyor. Aynı zamanda konu işlemenin yanı sıra edinmeniz gereken temel okuma, dinleme, yazma ve konuşma yeteneklerini de bir arada kazandırmayı amaçlar. Hem planlama, hem dil bilgisi kurallarını doğru seviyede öğrenme, hem de ilgi çekici konular üzerinden ders işleme olanaklarını doğru ders kitabında bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra her konu için hem gramer hem kelime hem de günlük hayatta karşılaşabileceğiniz olayları tartışma konusunda bolca pratik imkanı sunar. Lafın kısası, ders kitapları İngilizce konuşmanın dünyasına açılan sihirli kapılardır diyebiliriz.

İngilizce Kitapları Metodolojisi: Nasıl Hazırlanıyor?

Her ne kadar İngilizce öğrenmenin zorlu sürecini kolaylaştırması yönünden sihirli bir değneğe benzetsem de, bu kitapların verimli olması için izlediği bilimsel metotlar var. Öncelikle, kısa bir şekilde bu kitapların ve serilerin hazırlanma süreçlerine bir bakalım. Yabancı dil olarak İngilizce öğrenme çok uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen bir eylem.

Bugün de ele aldığımız Oxford University Press de yaklaşık 500 yıllık deneyimiyle bu konuda akıllara ilk gelen basım evlerinden. Yani, ders kitaplarının hazırlanmasının arkasında yılların tecrübesi yatıyor. Her bir kitabı hazırlamak için farklı alanlarda uzmanlaşmış bir çok kişi güçlerini birleştiriyor. Eğitim bilimcileri, profesörler, yazarlar, tasarımcılar ve daha bir çok kişi İngilizce ders ve çalışma kitabı üzerine emek harcıyor. Kitap biter bitmez de piyasaya sunmuyorlar elbette. Bir çok farklı kuruluş tarafından denetlenip test edildikten sonra bizlerin faydalanması için vitrinlere yerleştiriliyor.

İngilizce Kitapları Metodolojisi: Bizlere Nasıl Öğretiyor?

Günümüzde basılı yayının rafa kalktığını hepimiz biliyoruz. Flalingo’nun ücretsiz olarak verdiği Oxford University Press English File serisi de online olarak yardıma koşuyor. Sonuç olarak, içeriklere derslerden bağımsızca 7/24 erişim sağlayabiliyor, belki de yıllar sonra bir konuyu hatırlamak için size sağlanan kütüphaneye erişebiliyorsunuz. 

Şimdi de bu kitaplar nasıl çalışıyor ve İngilizce öğrenme süreçlerinin üzerinde nasıl bir etkisi var onu konuşalım.

 Derse girip hocalarla Hasbihal yapıp İngilizce konuşmaya iyice ısındıktan sonra kitapları açıyorsunuz. Günlük hayatta işimize yarayacak pek çok konuya bölünmüş olan üniteyi açıyorsunuz. İlk sayfada kocaman bir resim var, ve üzerine konuşarak hem kelime, hem de gramer bilgisini doğrudan almıyor, fakat yavaşça üzerine gidiyorsunuz. Bunu takip eden bölümde dinleme pratiği var. Fotoğraf hakkında yaptığınız yorum ne kadar doğru, bu bölümü dikkatlice dinlerseniz öğrenebilirsiniz. Böylelikle kavramanız gereken hedef konuları ilk defa duymuş olacaksınız. Sonrasında da yine olan biten olaylar üzerine okuyarak bir de yazılı halde göreceksiniz. Bunu bir adım daha ilerletip kısaca gramer ve kelime tekrarıyla önemli bir konuyu öğrenmiş olacaksınız. Yani doğrudan gramer ve kelime ezberiyle yanlış bir yola sapmak yerine, doğru ve kararlı adımlarla İngilizceyi fethedeceksiniz.

İşte Flalingo’da kullanacağınız Oxford University Press kitaplarıyla ezberci zihniyeti İngilizce mabedinden uzak tutarak, konuşma egzersizleriyle dolu dolu bir ders geçireceksiniz.

Flalingo’nun Seçimi Oxford University Press English File Serisini Tanıyalım

İngilizce öğreniminde ders ve çalışma kitabının yerini, nasıl hazırlandığını ve nasıl kullanıldığını anladık. Bu kaynak kitapların faydası konusunda emin olduktan sonra şimdi gelin Flalingo ile birlikte olacağınız süre boyu size yarenlik edecek olan Oxford University Press çıkışlı English File kitabını tanıyalım.

Aslında kitap yerine bir seri olarak karşımıza çıkan English File en başlangıçtan en ileriye bir düzen ve istikrar sağlamak için seri halinde geliyor. Yine A1-C1 arasında dünya standartlarına uyumlu bir geçiş var. Seviyeler ve kitaplar ilerledikçe günlük yaşamdan konuların yerini tüm dünyanın ilgilendiği konular alıyor. Mesela çevre sorunları, globalleşme ve tüketim topluma hakkında okuma metinleri ve konuşma konuları beliriyor. Özellikle üniversite hazırlığı, akademi ya da IELTS ve TOEFL için İngilizce öğrenen kişilere büyük faydası dokunacaktır. Yani doğru konularla bağ kurarak farklı hedefleriniz doğrultusunda İngilizce öğrenerek başarı yakalamanız Flalingo ve Oxford English File iş birliğiyle artık çok kolay.

Kapanış: Oxford University Press Deneyimi Flalingo Kalitesiyle 7/24 Sizlerle!

Bugünkü yazımızda İngilizce öğrenmek isteyenlere, İngilizce kitap ve kaynak konusunda bilgilendirici olduğunu düşündüğüm bir içerik sunduk. İngilizce öğrendiğiniz süreyi en verimli hale getirebilmeniz için planlama şart. Elbette kaliteli ve uyumlu bir içeriğin alanında profesyonel öğretmenlerle de desteklenmesi konusunda şüphemiz yok. Flalingo eğitim kadrosu ve kurs planıyla sağladığı hizmeti, Oxford University Press English File serisiyle birleştirerek dünya standartlarında bir eğitim sağlıyor. Siz de hiçbir yerde bulamayacağınız bu avantajdan faydalanmak istiyorsanız, Flalingo ailesi olarak kapımız her zaman size açık. Tek tıkla Flalingo’lu olmanın ayrıcalığını hissedin!

Other content that may interest you

Online English with Flalingo

Flalingo ile İş İngilizcesi Öğrenen Vizyonerlere Tavsiyeler

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo'da Hangi Paketi Tercih Etmelisin? Öğrenci Yorumlarıyla

Read More
Online English with Flalingo

İngilizceye Yeni Başlayanlar İçin Flalingo

Read More