Flalingo
Online English with Flalingo

Evde Online İngilizce Öğrenmek Ne Getirir, Ne Götürür?

Flalingo 12.07.2023

Evde İngilizce öğrenmek konusu bazılarınca bir şehir efsanesi olsa da, biliyoruz ki eğitim her yerde, her zaman devam edebilir. Devam da etmelidir. Evde İngilizce öğreniminin devamı için gerekli olan temel şeyler sizin buna olan inancınız ve azminizdir. Geri kalanı için endişelenmeyin, bu yazıda evde İngilizce öğrenmek isteyenlere uygun çözümleri sunuyoruz.

Evde İngilizce Öğrenme Konsepti Neden Yaygınlaştı?

Evde İngilizce öğrenme konusunda istekli olmanın ve bu konuya çareler bulmanın sebeplerine biraz daha yakından bakalım. 

Biliyoruz ki bazı eğitim ihtiyaçları için bize sunulan kurslar ve okullar, günlük yaşamımızın akşına ket vuran bir yapıdadır. Konu İngilizce olsun, ya da gitar çalmak ya da resim yapmak; bu kurslar zamanla bir külfete dönüşüyor. Şehirler büyüdükçe ve kalabalıklaştıkça, bu keşmekeşte kendinizi geliştirirken hem konfordan, hem zamandan, hem paradan hem de öğrenme motivasyonundan oluyorsunuz.

Yani "evde öğrenmek" size belli bir konfor sağlamanın yanı sıra zamandan da kâr ettirir. 

Peki Evde İngilizce Öğrenmenin Handikapı Var mı?

Eğer evde İngilizce öğrenmek mümkün mü, ne kadar faydalı, ne kadar zararlı diye soruyorsanız bu konuda şüpheleriniz var demektir. Bu şüpheye sebebiyet veren muhtemel konuları listeleyelim.

  1. Ev ortamının İngilizce öğrenimi için uygun olmaması,
  2. İngilizce eğitiminin interaktif şekilde sürdürülmesinin gerekliliği,
  3. Kendi başınıza oluşturduğunuz planların eğitim için yetersiz olması,
  4. Bu konuda yakınınızdakilerin "evde İngilizce öğrenilmez" demesi.

Bu temel şüphe kaynaklarının bazılarında haklılık payınız olsa da bunlar evde aşılamayacak engeller değil. Pandemi sonrası eğitime erişim daha kolay ve efektif hale geldikçe, eğitimin kalitesi kaynaklı şüphelerinizi silebilirsiniz. Geri kalan, kim ne derse desin hedefiniz olan evde İngilizce öğrenmeye adım adım yürümek!

Evde İngilizce Öğrenmeyi Nasıl Mümkün Kılarım?

Evde İngilizce öğrenimini mümkün kılmak için öncelikle bu işi kafanıza koymanız lazım. Daha sonrasında interneti sosyal medya ve ıvır-zıvır alışverişinin yanı sıra, bir öğretmen olarak belleyin ve bu şekilde kullanın.

İnternette İngilizce öğrenmeniz için sanal kapılarını ardına kadar açıp dünyanın dört bir yanından eğitmen getiren pek çok uygulama ya da online İngilizce kursu mevcut. Evde İngilizce öğrenmenizi mümkün kılmanın yanı sıra, çinko karbon İngilizce kurslarında olmayan "özel İngilizce dersleri" ve "konuşarak İngilizce öğrenme" temelli bir eğitim sunması da müthiş artılarından. 

Online İngilizce Öğrenmenin Avantajları

  • Esneklik: Online İngilizce öğrenirken, bir yere bağlı olmanıza gerek kalmadığı için özgürlüğünüzün tadını çıkarabilir ve istediğiniz her yerden istediğiniz zaman İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.
  • Uygun Maliyet: Online İngilizce kurslarında bir yere gitmediğiniz için yol masrafınız olmaz ve kendi evinizde kendi kahvenizi yaparak ekstra para harcamadan kahvenizi içebilirsiniz.
  • İlerlemenizi Takip Etme ve Tekrar Yapabilme: Flalingo ile dersleriniz kaydedilir ve istediğiniz zaman derslere erişerek tekrar edebilirsiniz. Bu sayede, hem ilermenizi görmüş olursunuz hem de öğrendiğiniz bilgileri kolayca tekrar ederek aklınızda daha iyi kalmasını sağlarsınız.

Neden İngilizcenizi Evde de Geliştirmelisiniz?

Peki neden İngilizcenizi geliştirmelisiniz? Günümüzde İngilizce bilmek sizi neden bir adım öne çıkarır?

  • Kariyerinizde Daha Kolay İlerleyebilmek İçin: Günümüzde birçok kurumsal şirket İngilizce bilen kişilerle çalışmak istiyor. Bu yüzden, İngilizce bilmek hem iş bulmanızda hem de terfi almanızda size yardımcı olacaktır. Flalingo ile İş İngilizcesi dersleri alarak, İngilizce seviyeniz halihazırda iyiyse bile iş hayatına dair yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Hatta çalıştığınız kurumdan rica ederek iş arkadaşlarınızla İngilizce öğrenebilirsiniz. İşten arta kalan zamanınızı yollarda harcamak yerine evde İngilizce öğrenmenin faydalarını kısa zamanda göreceğinizden şüphemiz yok! Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
  • Farklı Kültürler Tanımak İçin: İngilizce öğrenirken sadece o dili değil İngilizce konuşan ülkelerin kültürlerini de öğrenirsiniz ve düşünce yapılarını anlayarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Evde otururken, farklı kültürlerden İngilizce eğitmenleriyle tanışabilirsiniz. Bu şekilde İngilizcenizi pekiştirmek bir yana, farklı kültürlerle temaslar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bütçenizi Desteklemek İçin: Online İngilizce planları ile bütçenize en uygununu seçerek bu dili konuşmaya başlamanız an meselesi! Her öğrenim ihtiyacı ve her hedefe özel paketlerle zaman ve para kaybetmezsiniz. Yol ve yemek ücreti de bir kurs parası demek! Bu maliyet de online İngilizce ile cebinize kâr olarak kalacaktır.

Flalingo

Flalingo öğrencilerine birebir online İngilizce dersleri sunan yenilikçi bir platformdur. Ayrıca ders takip sistemi, 7/24 canlı destek birimi, 7/24 canlı ders imkanı, ve 30 saat ders sonunda kullanıcılarına sunduğu sertifika ile kullanıcılarını ne kadar düşündüğünü belli ediyor. Fakat Flalingo’nun kullanıcıları için yaptıkları bunlarla sınırlı değil. Rakiplerinden farklı olarak Flalingo akıllı öğretmen algoritması ile kendinize en uygun öğretmeni zorlanmadan seçmenize yardımcı oluyor ve istediğiniz öğretmenle devam etme veya istediğiniz zaman öğretmeninizi değiştirme seçenekleri sunarak sizin eğitiminize değer verdiğini gösteriyor. Ayrıca Flalingo, İngilitere’nin en önemli üniversitelerinden birisi olan Oxford Üniversitesi’nin yayınlarını kullanıyor ve kullanıcılarına bu kaynaklara sınırsız erişim imkanı sağlıyor.

Ayrıca, Flalingo’nun kullanıcı dostu arayüzü ile sitede kaybolmadan kolaylıkla gezinebilirsiniz. Flalingo’ya kayıt olup derslere başlamak ise çok kolay! Yapmanız gerekenler sadece kayıt olmak, paket satın almak, istediğiniz öğretmenden randevu almak ve derslere katılmak. 

Flalingo Deneme Dersi

Flalingo öğrencilerini direkt platformu kullanmaya ve uzun dönemli bir anlaşma yapmaya zorlamıyor. Platformu tanımak için sadece 100 TL vererek deneme dersi alabiliyorsunuz. 25 dakika süren deneme derslerinde hem öğretmenleri hem de platformu daha iyi tanıma imkanı ediniyorsunuz. Flalingo öğrencilerine %100 memnuniyet garantisi sunuyor. Yani deneme dersi sonunda dersten memnun kalmazsanız ücret iadesi alabiliyor veya başka bir öğretmenle ders yapabiliyorsunuz. Bu şekilde evde İngilizce eğitimi almanın nasıl olacağının bir fragmanını seyretmiş oluyorsunuz!

Flalingo Akıllı Öğretmen Belirleme Algoritması

Flalingo’yu rakiplerinden ayıran en büyük özelliği kesinlikle akıllı öğretmen algoritması. Bu özellik sayesinde yüzlerce öğretmen arasında kaybolmadan kendinize en uygun öğretmeni kolayca bulabilirsiniz. Akıllı öğretmen belirleme algoritması ile Flalingo kriterlerinizi belirlemeniz sonucunda 24-30 öğretmen sunar ve yüzlerce öğretmeni incelemek yerine sizin için seçilmiş öğretmenleri inceleyerek kendinize en uygun öğretmeni bulabilirsiniz. Ayrıca, Flalingo sayesinde kendinize uygun olmadığınız bir öğretmeni değiştirebilir veya verimli bir çalışma süreci geçirdiğiniz öğretmeninizden sürekli ders alabilirsiniz. Böylece evde İngilizce öğrenme serüveninizde planlılık, süreklilik ve kararlılık ilkelerini hayata geçirebilirsiniz.

Flalingo Öğrencilerini Önemser

Flalingo öğrencilerini ve eğitimlerini önemsediği için onları mağdur etmekten kaçınır. Bu yüzden, eğer öğretmen derse katılmadıysa ders sırasında itiraz edebilir ve yetkili kişilerin öğretmen ile iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Eğer dersi yapamazsanız ders hakkınız yanmaz ve Flalingo size yeni bir ders hakkı tanır. Ayrıca, eğer öğretmeniniz dersi erken bitirirse yine aynı şekilde itiraz edebilir ve derse devam edememe durumunda bir ek ders hakkı alabilirsiniz. Bu yolla, evde esnek şekilde İngilizce öğrenmenin gerekliliklerini de Flalingo ile garanti altına alabilirsiniz.

Flalingo İle Birebir Dersler

Flalingo öğrencilerine yalnızca birebir online İngilizce dersleri sunuyor. Bunun sebebi ise birebir derslerin grup derslerinden daha sağlıklı olduğunu düşünmeleri. Birebir derslerde öğrenci sadece öğretmen ile konuştuğu için daha rahat ve özgüvenli olabiliyor. Ayrıca, öğretmenin odağı da yalnızca öğrencide oluyor ve diğer öğrencilerle de ilgilenmesi gerekmediği için öğrencinin hatalarını kolayca düzeltebiliyor.

Flalingo ile Evde İngilizceyi Kayıpsız Öğrenmenin Kapılarını Aç!

Evde İngilizce öğrenirken ne hayallerinden, ne hedeflerinden ne de eğitimden taviz vermemek için Flalingo'ya göz atmanın tam vakti. Bir uygulamanın yanı sıra kapsamlı bir dil okulu olan Flalingo artık evinde! Evde İngilizce öğrenirken yol ve yemek parasından tasarruf etmek, kendine daha konforlu bir ortam sağlamak, çeşitli kültürden eğitmenlerle profesyonel şekilde özel dersler almak ve daha fazlası için Flalingo seni bekliyor!

Other content that may interest you

Online English with Flalingo

Flalingo ve Eğitim Paketi Seçimi İpuçları

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo'da Hangi Paketi Tercih Etmelisin? Öğrenci Yorumlarıyla

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo Olarak 2024'te Breakthrough Edtech Ödülü'nü Kazandık!

Read More