Flalingo
Online English with Flalingo

Flalingo, Online İngilizce Platformundan Çok Daha Fazlası

Flalingo 05.06.2024

Konuşarak İngilizce öğrenmenin önemi, İngilizce konuşman gereken kritik anlarda kendini hatırlatır. Yine de, konuşarak öğrenmek, İngilizce eğitiminin önemli parçalarından yalnızca biridir. İngilizce konuşma pratiği yapmak bu önemli parçayı tamamlamayı sağlarken, diğer parçaları göz ardı etmemek gerekir. Hedefin, İngilizceyi etkili kullanmak ise daha planlı bir program gerekecektir. Ayrıca bu program ile dil öğrenirken bir rehberin olması büyük önem kazanır. Tam da bu amaç uğrunda, Flalingo ile konuşarak İngilizce öğrenmeyi bir üst seviyeye taşıdığımıza inanıyoruz. Böylece, ileri düzey bir İngilizce seviyesinde ve akıcı şekilde konuşmanızı hedefliyoruz.

Peki, Flalingo olarak bizi ayrı kılan özellikler neler ve sana neden üst düzey bir İngilizce yeteneği sunacağımıza olan inancımız sonsuz? Gelin, bizi Flalingo olarak iddialı kılan özelliklerimize ve eğitim anlayışımıza bir de yakından bakalım!

Flalingo’nun Farkı Ne?

Flalingo, konuşarak İngilizce öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz online bir platform. Ancak sadece online bir platform olarak kalmıyor. Çünkü online platformların ağırlık verdiği konuşarak öğrenme ortamı her zaman yeterli olmuyor. 

Flalingo olarak İngilizce öğrenmeye bir bütün olarak bakıyor ve böylece farklı özellikleri de senin kullanımına açıyoruz. İngilizceyi sadece sohbet etme amacıyla değil, akıcı bir iletişim, kendini özgüvenle ifade etme ve ileri düzeyde farklı dil becerilerine de sahip olmanı sağlayan online dil okulu olarak sunduğumuz özellikleri şöyle sıralayalım:

  • Flalingo, esnek zaman ilkesi ile 7/24 ders alabileceğin bir sistem sunuyor. Bu sistem içerisinde, bir tık ile girebileceğin online dersler mevcut. Böylece, online dersler ile farklı aksanlı öğretmenlerle konuşma pratikleri yapma şansına sahip olursun. Dolayısıyla İngilizce konuşma becerini geliştirebilirsin. 
  • Ayrıca, Flalingo, sadece farklı hocalarla online derslere girebilme özelliği ile sınırlı kalmaz. Sürekli olarak aynı öğretmen ile ders yapma fırsatı sunar. Böylece, öğretmenin ile ihtiyaçların doğrultusunda bir çizelge oluşturabilirsin. Bu çizelgeye ek olarak, kaynak materyalleri de Flalingo eğitim paketine dahildir. Çünkü, İngilizce öğrenirken bilgilerini pekiştirmek için kaynak ihtiyacın olacaktır. Flalingo’nun sağladığı profesyonel ders materyalleri ile yazma ve okuma üzerine de çalışma fırsatın olur. Böylece, bu becerilerin için bir başka eğitim arayışına girmene gerek kalmaz.
  • Bir diğer özellik, dil öğrenirken yanlışlarını gösterecek bir rehbere ihtiyaç duyman olacaktır. Bu noktada Flalingo, kendi özelinde geliştirdiği raporlar ile sana rehberlik verir. Yapay zekanın hazırladığı bu raporlar sayesinde, yanlışlarını düzeltebilir ve eksik yanlarını daha hızlı fark edebilirsin. Yalnızca Flalingo ailesinin bir parçası olan öğrencilerin faydalanabileceği bu özellik hakkında  soruların olursa, yapay zeka teknolojisi metnine tek tıkla ulaşmak mümkün. 

Hem Online Hem de Kapsamlı Eğitim

Flalingo ailesi olarak, senin ihtiyaçlarına karşı farklı çözüm önerileri sunan bir sistem geliştirdiğimizden bahsettik. Hem konuşma becerini, hem de dil anlatım ve diğer iletişim teknikleri açısından kendini geliştirmeni sağlayacak bu sistem, bizi diğerlerinden ayırıyor. Flalingo’nun geliştirdiği sistemin detaylarını incelemek istersen, başlıkların altında buluşalım.

Konuşarak İngilizce Öğren

Kendini İngilizce olarak ifade etmen gereken anlarda, özgüvenli olmak istersin. Bu yüzden, İngilizce konuşma noktasında pratik yapmaya ne kadar çok şansın olursa kendini o kadar doğru ifade edebilirsin. Flalingo’da konuşma pratiğini yapabilmen için sana online dersler sunuyor, üstelik profesyonel İngilizce öğretmenleriyle. 

Senin tercihlerine bağlı olarak her ders farklı bir öğretmen ile derse girebilirsin. Böylece yeni hocalar ile girdiğin derslerde heyecanını kontrol altına almanın yeni yollarını kendine kazandırmış olursun. Aynı zamanda da farklı aksanlı hocaları seçerek İngilizce anlama ve konuşma açısından kendini hazırlama fırsatın olur.

Senin Önceliklerine Göre Hazırlanmış Ders İçerikleri

Öte yandan, sadece özgüven kazanmak sana yeterli gelmeyebilir. Sohbet havasında geçen rastgele derslerin yanında sana rehber olacak bir danışmana da ihtiyaç duyabilirsin. Çünkü İngilizceyi, sadece özgüven eksikliğini gidermen ile halledebileceğin bir mesele olduğunu söylemek sana haksızlık olur. Her açıdan kendini geliştirmen gerekir. Yani, İngilizce konuşabilmek için  için özgüven kazanmanın yanı sıra, bu özgüveni stabil hale getirmek için planlı olarak kelime telaffuzu gibi detaylara da çalışman gerekecektir.    

Bu noktada, Flalingo ile ister her ders farklı bir öğretmen seçer farklı aksanlar ile konuşma becerini geliştirirsin. İstersen de aynı öğretmen ile derse girebilme şansına da sahipsin. Böylece, seçtiğin rehber hoca seni yakından takip eder. Dolayısıyla, eksiklerini tamamlamak için sana yardımcı olur. Yani, online İngilizce öğrenirken farklı hocalar seçmek senin için zorunluluktan çıkar. Hem kendini profesyonel anlatmayı öğrenirken hem de özgüvenli olmak için farklı kişilerle pratik yapabilirsin, böylece akıcı İngilizce konuşma hedefine daha sağlam adımlarla ilerlersin.

İleri Seviye İngilizce için Flalingo ile Sıkı Çalış 

Sen de takdir edersin ki; yalnızca konuşma pratikleri yapmak, İngilizcenin gramer yapısını öğrenebilmek ve farklı yeteneklerde uzmanlaşmak için yeterli olmayacaktır. Özellikle, akademik alandaki çalışmalara yoğunlaşmak veya dil sınavlarına girmek gibi gayelerin varsa… 

Bu düşünceler eşliğinde, kapsamlı dil eğitimine ihtiyacın olduğunu düşünmen çok normal. Çünkü, belli bir müfredata bağlı kalarak dokümanlar ile çalışman gerekecektir. Bu yüzden, online eğitim dışındaki dil kurslarını denemenin sana ihtiyacın olan müfredatı sağlayacağını düşünebilirsin. Çünkü aktif olarak gördüğün öğretmenlerinin seni tanıyor olması ve rehberlik vermesi, İngilizce öğrenirken bir program dahilinde kalmanı sağlar. Aynı zamanda dokumanlar üzerinden sana verdikleri ödevlerle bilgilerini pekiştirmiş olursun. 

Online İngilizce Fırsatlarından Vazgeçme

Flalingo bu noktada sana “neden online platformların fırsatlarından vazgeçesin ki?” diye soruyor. Çünkü hem online İngilizce platformların sağladığı esnek zaman ve konuşma pratiği yapmak için geniş bir alan sunuyor. Hem de belli bir rehber öğretmen ile ilerleyebileceğin sistematik bir plan!  

Flalingo, dil öğrenme konseptindeki tüm becerilerin paralel ilerlemesi hususunda sana bir sistem sunuyor. İngilizce konuşman için online ders imkanı sağlıyor iken, İngilizceni plan dahilinde ilerletebilmek için sana yol haritası da oluyor. 

Flalingo, Bir Dil Kursundan Daha Fazlası 

Dil kurslarındaki bir diğer sorun ise ders planının bir başkası tarafından hazırlanmasıdır. Çünkü bu dil kursları, mesai saatleri içerisinde kalır. Bu da, kendi zamanından fedakarlık ederek yollarda vakit kaybetmek anlamına gelir. Bu yüzden derslerini kaçırmak ya da ödevleri yetiştirememek gibi dertlerle uğraşırsın. Temposu yüksek ve yoğun geçen bu günlerde biz senin vaktinin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, kendi isteğine göre rezervasyon yaparak online dersleri planlama özgürlüğünü sana bırakıyoruz. 

Flalingo ile artık zaman ve mekan engeline takılmadan, hem online hem de kapsamlı eğitime sahip olabilirsin! Böylece, yolda kaybedeceğin zamanı kendi lehine kullanırsın. Sana sağladığımız ders materyalleri üzerinden gramer çalışabilir, alıştırmalar yaparsın. Kelime dağarcığını geliştirmek için okumalar yapacak vaktin ve enerjin sana kalır. Yani, hem pastam dursun hem de karnım doysun istemez misin?

Bir Online İngilizce Uygulamasından Daha Fazlası Olan Flalingo’ya Son Bakış

Bu yazımızda, Falingo’nun neden yalnızca bir online İngilizce uygulaması değil, çok daha fazlası olduğunu sizlerle detaylı olarak paylaştık. Online İngilizce uygulamaları yer ve zamandan bağımsızca İngilizceni geliştirmek için sana yardımcı olsa da, bu özgürlük alanı planlı çalışma disiplini noktasında noksan kalabiliyor. Flalingo ise ileri düzeyde İngilizce öğrenirken tüm becerilerin paralel ilerlemesi noktasında sana yol gösteriyor. İngilizceyi kapsamlı öğrenebileceğin bir müfredat ve rehber sunarken, online platformların sağladığı sayıca fazla eğitmen, 7/24 dersler gibi fırsatları da barındırıyor. Çünkü Flalingo, yalnızca konuşma pratikleri yapmanı ya da ödevlerde kaybolmanı istemez. Aksine, sana tercihlerine göre hazırlanmış içerikler, güvenilir kaynaklar gibi İngilizce öğrenirken faydalanacağın pek çok özellik sunar. Dolayısıyla, İngilizce öğrenmek için ihtiyacın olan tüm özelliklere sahip olursun. Tüm fırsatlara ve daha fazlasına ulaşmak için Flalingo.com’a bekleriz. Eğer hala soruların varsa cevaplayalım. Kaybedecek vaktin yoksa eğitime başlayalım!

Other content that may interest you

Online English with Flalingo

İngilizce Eğitimde Flalingo ile Oxford Yayınları İş Birliği

Read More
Online English with Flalingo

İngilizceye Yeni Başlayanlar İçin Flalingo

Read More
Online English with Flalingo

Flalingo Yorumları ve Gerçekleri: Kendi Deneyimlerim

Read More