Flalingo
English for Kids

Çocukların İngilizce Öğrenmesi için 3 Neden

Flalingo 28.03.2023

Herkese selamlar. Ben Osman. okulkocum.com eğitim platformunun kurucusuyum. Okula ve sınava hazırlık süreçlerinde öğrencilerimize destek vermekteyiz. Bizler rehberlik süreçlerimizi gerçekleştirirken öğrenciyi iyi tanımaya, ihtiyaçlarını tam olarak belirlemeye, yıllar sonrasını düşünmeye gayret ediyoruz.

Bu noktada öğrencilerin ilgi ve yeteneklerinin, mesleki yatkınlıklarının keşfedilmesi oldukça önemli. Geleceğin mesleklerine baktığımızda insanların daha çok üreteceği, bilgiyi yorumlayacağı bir dünyaya hazırlandığımızı söyleyebilirim. Geçtiğimiz 10 yıla baktığımızda hayatımızda birçok şeyin değiştiğini ve hızla yeni bir ekosisteme geçiyor olduğumuzu ifade etmeliyim.

Bu yüzden geleceğin yetişkinlerine köprü olurken onların birer dünya insanı olmalarını sağlamak, sanırım çok büyük bir adım olacaktır. Çocuklarımız hangi mesleği seçmek isterse istesin, dünyanın her yerinde kendini gerçekleştiren bireyler olmalı. Bu sayede şimdiden yatırım yapmakta fayda var. Bu noktada hiç kuşkusuz ki karşımıza ilk çıkan şey dil öğrenimi. Şimdi gelin 3 maddede niçin İngilizce öğrenmeliler.

İçindekiler:

1. Çocukların İngilizce Öğrenmesi için 3 Neden

1.1. İnsan bildiği kadar düşünür.

1.2. Dünyayı algılamak, bakış açıları ile mümkündür.

1.3. Mutlu olmak sınırları aşmaktır.

1. İnsan bildiği kadar düşünür.

Günümüz insanı takdir edersiniz ki kendini ifade etmeyi oldukça sever. Herhangi bir konu hakkında konuşuyor olmak, sahip olduğumuz bilgiden daha önemlidir. Bu yüzden konuşurken fark yaratan insanlara daha çok ihtiyacımız olacağını düşündüğümüz yakın gelecekte, insanların kendilerini daha iyi ifade etmelerine ihtiyaç olacak.

Sadece ana dilinin sözcükleriyle değil, farklı dile veya kültüre ait sözcükleri de zihninde barındıran insan, sahip olduklarıyla kendini yansıtır. Bu beceri yakın gelecekte oldukça kıymetli olacaktır.

2. Dünyayı algılamak, bakış açıları ile mümkündür.

Dünyanın hızlı değişimi beraberinde bir yarışı da getirdi. Üretmek, gelişmek ve önde olmak.

Bilim ve teknolojide öne çıkan ülkelerin fırsat oluşturma ve geliştirmeye olan bağlılıkları farklı bakış açılarına sahip olmaları ile mümkün olmuştur. Yalnızca ülkemizde olup bitenleri anlamak ve görmekten ziyade değerlerimizin ihtiyaçlarını görerek sınırlarımızın dışına çıkabilmek, dünyayı algılayabilmek kendimize yapacağımız en iyi yatırımdır. Bu da takdir edersiniz ki yine dil eğitiminin gerekliliğinden geçiyor.

3. Mutlu olmak sınırları aşmaktır.

Dünya mutluluk endeksi raporuna göre 2022 yılında yapılan bir araştırmada en mutlu 10 ülkeyi biraz daha yakından inceledim. Bu insanların mutluluğu refah seviyeleri ile doğrudan ilgili. Yine aynı ülkelerin son yüzyılda önemsediği şeylerin başında insana yatırım yapmaktan geçiyor.

O halde bizler de bir dil öğreniminin yanında çocuklarımıza katacağımız onlarca şeyin peşine düşmeliyiz. Bu bir yolculuk. Her nesil, bir sonrakini inşa ediyor. Unutmayalım, yakın geleceğimiz bizim ve çocuklarımızın elinde…


Flalingo olarak, çocuklarınızın mutluluğa giden yolculuklarında yanındayız. Bundan dolayı, kurs takip sistemi ve yaşa uygun İngilizce eğitim programları gibi birçok sitem geliştirdik.

Şimdi Flalingo Kids’e gelin. Çocuğunuzun geleceğini birlikte oluşturalım.

Other content that may interest you

English for Kids

Flalingo Kids Neden Aileler İçin Doğru Yer?

Read More
English for Kids

Çocuğunuz İngilizce Eğitimine Neden İhtiyaç Duyuyor?

Read More
English for Kids

Flalingo Kids’li Ailelere Tavsiyeler

Read More