Flalingo
English for Kids

Çocuğunuz İngilizce Eğitimine Neden İhtiyaç Duyuyor?

Flalingo 09.12.2023

“Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır.” 

Ludwig Wittgenstein

Doğduğu ilk andan itibaren çevresini anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyor çocuklar. Dünyayla olan bu kesintisiz etkileşimin ağları genişlediği kadar büyüyoruz bizler de. Sözüm, bu sihirli sürecin şahidi olan siz ebeveynlere; ilk saniyeden itibaren çevreleriyle iletişim halinde olan minik kaşiflerin dünyalarını büyütmek, hayallerini desteklemek sizin elinizde. Çocuklara erken yaşta dil eğitimi sağlamak hem bugünlerini, hem yarınlarını garanti altına almak ve paha biçilemez bir hediye vermek demek.

Bu süreçte Flalingo ailesi olarak biz de yanınızdayız. Flalingo Kids’te aile danışmanınızla çocuğunuzun İngilizce eğitiminin yakın takipçisi olup, geleceğe en değerli yatırımı yapın. Uzman eğitmenlerden profesyonel materyal desteğine, eğlenceli arayüzden esnek eğitime, çocukların ihtiyaçlarına en doğru yanıt bir tık uzakta!

İçindekiler

 • Aileler Çocukları Neden İngilizce Öğrenmeye Yönlendirmeli?
 • Ebeveynlerin İngilizce Eğitimi Süreçlerine Dair Bilmesi Gerekenler
 • Yaş Grubuna Göre İngilizce Öğrenmenin Faydaları
 • Sonuç: Çocuğunuza Yeni Dünyaların Kapısını İngilizce İle Aralayın

Aileler Çocukları Neden İngilizce Öğrenmeye Yönlendirmeli?

Ailelerin çocuklara karşı en büyük sorumluluklarından biri, kaliteli bir eğitim sağlamaktır diyebiliriz. Bilinçli ebeveynler ise, ağaç yaşken eğilir atasözüne kulak vererek erken yaşlardan itibaren çocuklarını dil öğrenmeye teşvik ediyor. Anadilin yanında ikinci bir dili konuşmanın sayısız faydası vardır. Bu noktada, tüm dünyada geçerli olan, eğitimin dili İngilizce öne çıkıyor. İngilizce bilmek çocuğunuzun gelecekti eğitim ve kariyer hayatına büyük bir katkı sağlasa da, bugün içinde katkısı yadsınamaz büyüklükte.

 • Bilişsel Gelişimi Desteklemesi: İngilizce eğitimin çocuklara sağlayacağı en büyük faydalardan biri, bilişsel gelişimi desteklemesidir. Bilim insanlarının yürüttüğü çalışmalar sayesinde biliyoruz ki, dil öğrenmek problem çözme, eleştirel düşünme ve yaratıcılık gibi yetenekleri pozitif yönde etkiliyor.
 • Kültürel Zenginlik: Bir lisan bir insan sözünü hepimiz biliriz. Fakat İngilizce tüm dünyada konuşulan bir dil. Çocuklara sağlayacağınız İngilizce eğitimi, farklı kültürleri tanıma ve anlama kapasitesini geliştirecektir. Çocuklar yarının dünyasına yabancı kalmasın diye, İngilizce eğitimine bugünden başlamak gerekiyor. 
 • Empati Yeteneği: İyi bir kariyere herkes sahip olabilir. Fakat iyi bir insan yetiştirmek, ailelerin ilk hedefi olmalıdır. İngilizce eğitimi sadece pratik sonuçlar vermesi açısından değil, çocuğunuzu iyi bir insan olarak yetiştime noktasında da katkı sağlayacaktır. Çünkü dil eğitimi, empati yeteneğinin gelişimi destekleyen bir süreçtir. Farklı dili konuşanların hayatı ve dünyayı görme biçimlerini keşfeden çocuklar, kendilerini farklı insanların yerine koyabiliyor. Empati olarak adlandırdığımız bu yetenek, dünyaya iyi insanlar kazandırmanın geçtiği bir yoldur.
 • Özgüven Duygusu Kazandırmak: Özgüven duygusu, büyüdükçe kazanımı zorlaşan bir hal alabiliyor. Sosyal hayattan kariyere kadar giden süreçte çocuğunuza en büyük yardımcı, özgüven duygusu olacaktır. Dil öğrenmek iletişim süreçleri konusunda çocukları adeta bir uzman yapabilir. Aldığı interaktif dersler sonunda hem insanlarla tanışmak, hem de kendini doğru ifade etmede edineceği yetenekler, özgüven formunda gün yüzüne çıkar.

Ebeveynlerin İngilizce Eğitimi Süreçlerine Dair Bilmesi Gerekenler

Aileler de çocuklarına İngilizce eğitimi sağlama konusunda hem fikir. Peki, bu sürece dair bir bilginiz ve deneyiminiz var mı?

Merak etmeyin, Flalingo çocuk gelişimi konusunda eğitimli, İngilizcede uzman öğretmenleriyle çocuğunuzun en büyük destekçisi olacak. Bu süreçte sizi bilgilendirecek destek ekibimiz ve danışmanlarımızla, aradığınız hassasiyet Flalingo Kids’te!

Bu sürecin bir parçası olmak sizi de heyecanlandırıyor ve merakınızı da cezbediyorsa, kısa bir rehber nitelindeki yazımızın devamında aradığınız bilgileri bulacaksınız.

 • Çocukların Dikkat Süresi: Çocukların İngilizce öğrenme sürecindeki en kritik etmen, yetişkinlere oranla çok daha kısa olan dikkat süreleridir. Çocuklardan bir yetişkin gibi oturup dikkatlice ders dinlemelerini beklemek yanlış olur. Keşfedecek o kadar çok şey varken, yerinde duramayan çocukların dikkat süreleri, derslerin formatını belirlemelidir. Sıradaki konumuz, bu kadar kısa dikkat süresi olan çocukların, İngilizce derslerinden nasıl verim alabileceğinin bir formülünü içeriyor.
 • Eğlenceli İçeriğin Önemi: Ders ciddiyetine mola verip, eğlenceyi yakalamanın tam vakti. Çocukların ilgisini çekebilmek için oyunlar en büyük yardımcımız. Şayet eğitici içerikler eğlence ve oyunla desteklenirse, çocukların İngilizce öğrenme süreçleri başarıyla yürüyecektir. 
 • İkinci Anadil Edinme Şansı: İngilizce eğitimi konusunda ailelerin kulağına küpe olması gereken bir gerçeklikten bahsedelim. Erken süreçte sağlanan yabancı dil eğitimi, çocuklar için ikinci bir anadil işlevine sahip olabilir. Yani bu süreç ne kadar erken başlarsa, çocuklar İngilizceyi o kadar iyi benimser, ve anadiliymiş gibi iyi konuşabilir. Erken yaşta alınan İngilizce eğitimi, çocukların tüm hayatı boyu onlara eşlik edecektir.
 • Yaratıcılığı Destekleyen Ders Süreci: Dil öğreniminin yaratıcılığı desteklediğinden bahsetmiştik. Fakat, aileler de bu gerekliliğin takipçisi olmalı. Ders içerikleri, çocukların yaratıcı düşünmelerini teşvik edici nitelikte olmalıdır. Çocuklar söz almaktan çekinmemeli, fikirlerini özgürce belirtmelidir.
 • Konuşarak Öğrenmenin Efektifliği: Hemen önceki cümlelerde, yaratıcılığın desteklenmesinin öneminden bahsetmiştik. Bunu ve daha fazlasını mümkün kılacak yöntem ise, derslerin konuşma pratiği üzerine kurulması. Bu formatın ilk artısı, çocukların derse olan ilgisini arttırmaktır diyebiliriz. Bunun yanı sıra, çocukların iletişim becerileri artarken, fikirlerini özgürce ifade etmesi konusunda öğretmenler tarafından desteklenecektir. Fakat en önemlisi, konuşularak edinilen İngilizce bilgisinin daha kalıcı olmasıdır. Böylelikle İngilizce eğitimi süreci kayıpsızca ilerleyecektir.
 • Sabır ve Devamlılık: Çocukları için en iyisini isteyen ebeveynlere yapacağımız bir öneri de, hızlıca pes etmemeli. Bazen çocuklar derslerden sıkılabilir, ya da ilgisini kaybedebilir. Bu noktada çocukların İngilizceye devam etmemesi maalesef büyük bir kayıp olacaktır. Aklında İngilizce kötü bir anı olarak kalmasın diye, aileler bu süreçte sabırlı olmalıdır. Devamlılık sağlandıkça, süreç daha sağlıklı ilerleyecektir. Yani çocuklar ilgi göstermediği noktada eğitimi kesip atmak yerine sabırlı olup devam etmek, ailelere düşen bir rol olarak karşımıza çıkıyor. 
 • Sürecin Yakın Takibi: Çocukların eğitiminde en büyük sorumluluk yine ebeveynlere düşüyor. Anne ve babalar bu eğitim sürecinde çocuklarını desteklemeli ve ilerlemelerini de takip etmelidir. Çünkü bu süreç aksaklıkları beraberinde getirebileceği kadar, çocuğunuza dair yeni şeyler keşfedebileceğiniz bir ortamda gelişiyor. Çocukların ihtiyaçlarının dana iyi gözetilmesi ve derslerdeki başarı, ancak ve ancak ailelerin katkısıyla mümkün olacaktır. Flalingo Kids ailesi olarak, bu ihtiyacınızı gözetiyoruz ve eğitimin takibi için elimizden geleni yapıyoruz. Öğretmenlerle yakın bir iletişim halinde olmanızın yanı sıra, gerekli kurs takip sistemiyle de her şeyden haberdar olmanız çok kolay!

Sonuç: Çocuğunuza Yeni Dünyaların Kapısını İngilizce İle Aralayın

Ebeveynler, sözüm size. Çocuğunuza yeni dünyaların kapısını İngilizce ile aralayın. Akademik gelecekten bugünün sosyal gelişime kadar zamansız ve sınırsız bir yatırım yöntemi olan İngilizce eğitimi ihmale gelmez. Çocuklara İngilizce eğitimi vermek için en uygun zaman, en yakın zamandır. Her şeyin hızla değiştiği dünya düzeninde İngilizce bilenler ayakta kalıyor. Bugünün işini yarına bırakmayın. Flalingo Kids ile doğru bir yaklaşım, uzman bir kadro ve daha fazlasıyla kaliteli bir dil okulunun güvenini hissedin. Flalingo Kids yalnızca bir tık uzağınızda. Güzel bir gelecek de…

Other content that may interest you

English for Kids

Çocukların İngilizce Öğrenmesi için 3 Neden

Read More
English for Kids

Flalingo Kids’li Ailelere Tavsiyeler

Read More
English for Kids

Çocuklar İçin En Doğru İngilizce Öğretmeni

Read More